Cezalar ve Ücretler

İade tarihi geçmiş birçok materyal için ceza günlük 2,50 TL’dir. Geçici cezasız dönemden sonra iade edilen bütün materyaller, iade tarihinin geçirildiği her gün için cezaya tabii tutulacaktır. Örneğin, dört gün gecikmeli iade edilen bir kaynak, 10 TL’lik bir cezaya tabi tutulacaktır.

DVD’ler (günlük), Görsel-işitsel Materyaller (saatlik) ve rezerv materyalleri (saatlik) için ceza günlük/saatlik 10,00 TL’dir. Bu kaynaklar için geçici cezasız dönem yoktur.

Bir kullanıcı herhangi bir kaynağa hasar verdiğinde ya da kaybettiğinde Library Trackit üzerinden sorunu iletebileceği gibi libcirculation@ku.edu.tr adresine mesaj atarak ya da 0-212-338-1318 numaralı telefonu arayarak bilgi verebilir. Kayıp durumlarında materyalin güncel bedeli, 50.00 TL işlem bedeli ve varsa gecikme bedeli talep edilir. Sağlık Bilimleri Kütüphanesi kullanıcılarımız da aynı şekilde Library Trackit üzerinden kütüphaneye bilgi verebilecekleri gibi hslibinformation@ku.edu.tr adresine e-posta atarak ya da 0-212-311 26 23 numaralı telefonu arayarak sorunu iletebilirler.