Kütüphanelerarası İstek

Koç Üniversitesi Suna Kıraç Kütüphanesi ve bağlı kütüphanelerde bulunmayan bir kitabı kütüphaneler arası ödünç verme (ILL) yoluyla istemek için lütfen ILL istek formunu doldurunuz. Bu hizmeti kullanmak için istek formunu doldururken kütüphane hesabına sahip olmanız gerektiğini unutmayınız. Kullanıcıların giriş yaparken KU Network kullanıcı adı ve şifrelerini girmeleri gerekmektedir.

Öğretim üyeleri, lisansüstü öğrencileri ve üniversite çalışanları ILL yoluyla bir seferde 5 kaynağa kadar ödünç alabilirler (bu hizmet lisans öğrencilerine açık değildir). Kütüphane istek sahibine; istek gerçekleştirildiğinde, kaynak elde geldiğinde veya istenen kaynağın ILL yoluyla getirilemeyeceğine karar verildiğinde, e-posta yoluyla bildirimde bulunur. ILL yoluyla getirtilen kaynaklar Kütüphane Giriş katta yer alan Rezerv Masası’na istek sahibi kişinin adına bırakılır.

ILL yoluyla istenen kitaplar kütüphaneye genellikle birkaç gün içinde gelmektedir. Kütüphane’nin kontrolü dışındaki bazı faktörlere bağlı olarak bu süre bazen daha da uzun olabilmektedir. Ödünç verme süresinin Suna Kıraç Kütüphanesi tarafından değil de kaynağı gönderen kütüphane tarafından belirlendiğini ve çeşitlilik gösterebileceğini,istek sahibinin ILL kaynağının iade tarihini göz önünde bulundurması gerektiğini unutmayınız.

Daha fazla bilgi için lütfen libill@ku.edu.tr adresine e-posta gönderiniz.