Tezler

KU Tezlerine Nasıl Ulaşırım?
Koç Üniversitesi tezlerine “Koç Üniversitesi Tez Koleksiyonu” adresine tıklayarak elektronik olarak ulaşabilirsiniz. İlgili tezlerin tam metinlerine kampus içerisinden erişmeniz mümkündür.

Basılı tezlerimizi katalogumuzu (http://libunix.ku.edu.tr/) kullanarak tarayabilir ve yer numarası ile rafında bulabilirsiniz. Tezler, birinci kat 116 nolu odada yer almaktadır.

Dünyadaki Önemli Tezlere Nasıl Ulaşırım?
Dünyada hazırlanmış olan tezlere “ProQuest Dissertations & Theses Global” adlı veri tabanını tarayarak ulaşabilirsiniz. Bu veri tabanı dünyanın her tarafından 1743’ten günümüze milyonlarca aranabilir tez bibliyografik künyesi yanında PDF biçiminde indirilebilen bir milyondan fazla tam metin tez ve bitirme ödevi içerir. Veritabanı 1997’den bu yana eklenen tezlerin çoğunun tam metnini ve daha eski lisans çalışmalarına tam metin erişim sunmaktadır.

ProQuest Dissertations & Theses Global” veri tabanına erişim Koç Üniversitesi öğretim elemanları, öğrencileri ve personeli ile sınırlıdır. Koç Üniversitesi mensupları ilgili veri tabanına kampüs dışından erişim için sayfamızı inceleyebilirler.

Tez Araştırma Yardımı İstiyorum
Tez yazarken araştırmalarınıza yardım için Referans Kütüphanecileri’nden yardım alabilirsiniz. Bunun için Araştırma Desteği Randevu Talep Formu’nu doldurmanız gereklidir. Ayrıca Library Trackit üzerinden sorularınızı ilgili kütüphane personellerine iletebilirsiniz.