Kampüs Dışı Erişim

Eğer Koç Üniversitesi mensubuysanız kütüphane e-dergilerine ve veri tabanlarına kampus dışı erişim için InKUire linkini ya da aşağıdaki linkleri kullanınız. “Guest” olarak taramalarınızı yaptıktan sonra, açmış olduğunuz “Browser” sayfasını kapatmayınız ve tam metin erişim için Veri tabanları sayfasından ilgili veri tabanına login olunuz.

Açılan sayfada “KUNET-MAIL username” ve “KUNET-MAIL password” girmeniz yeterlidir. Ayrıca kampüs dışı erişim için Kütüphane hesabınızın olması gerekmektedir. Kütüphane hesabınız yoksa lütfen Kütüphane hizmet masalarında bulunan kütüphanecilerine başvurunuz ve hesabınızı açtırınız.

Kampüs dışı erişim için VPN hizmetimizi de kullanabilirsiniz. Bu hizmet size sanki kampüs içindeymişsiniz gibi, her tür kaynağa erişim imkanı sunmaktadır. VPN erişim için bu linkle klikleyiniz. Ardından bilgisayarınıza ufak bir yazılım kurulacak ve sizin erişiminiz sağlanacaktır.

Eğer Koç Üniversitesi mensubu değilseniz lütfen genel tarama için linki kullanınız. Sadece Koç Üniversitesi mensupları kaynaklara tam metin olarak erişim hakkına sahiptir.