Öğretim üyeleri, okutmanlar ve araştırmacılar aşağıdaki Kütüphane Eğitimi Talep Formu’nu doldurarak bir oturum planlayabilirler. Kütüphanecilerin; araştırma konusu ve anahtar kelime oluşturulması, kaynak bulunması ve değerlendirilmesi, temel alıntılama süreci gibi konularda öğrencilere yardımcı olabileceğini lütfen unutmayınız.

En verimli araştırma eğitimleri, kütüphaneci ve öğretim üyesinin işbirliğinde organize edilenlerdir. Bu nedenle,öğretim üyelerinin sınıf içeriği konusunda kütüphanecilerle işbirliği yapması ve sınıfları ile kütüphane oturumuna katılması önerilir. Ayrıca, eğitimler kütüphanede araştırılması gereken bir ödev ile koordine edildiğinde çok daha yararlıdır. Bu nedenle bir ödev konusu vermeniz ve dersin ilk haftası yerine dönem ortalarında bir ders planlamayı düşünmeniz veya genel bir araştırma konusu sağlamanız önerilir.

Size nasıl yardımcı olabileceğimiz gibi konularda bizimle iletişime geçiniz.

Öğrencilerinizin iyi bir kütüphane deneyimine sahip olmasını istiyoruz. Öğrencilerinizin bilgi okuryazarlığı ve kütüphane becerilerini geliştirmemize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz!

Bizimle iletişime geçmek için, Library Trackit ve 0212-338 1317 gibi iletişim kanallarımızı kullanabilirsiniz.