iThenticate – Araştırmacılar ve Öğretim Üyeleri için

iThenticate, fakülte araştırmaları, fakülte tarafından hazırlanan makaleler veya ders kitapları, teklifler, ek ders materyalleri ve tezler için içerik orijinalliği sağlamaya yardımcı olan bir intihal tespit yazılımıdır.

Kontrol veri tabanı, akademik veri tabanlarından, akademik dergilerden ve 17 milyardan fazla web sayfasından oluşur.

  • Belgeleri hızlı bir şekilde yükleyin, kontrol edin ve gözden geçirin.
  • Gelecekte yayınlanacak çalışmaları daha önce yayınlanmış çalışmalara karşı kontrol etmek için kuruluşunuz için özel veritabanı oluşturun.
  • İlk kez kullanacaklar içerisinde kullanıcı adı ve tek kullanımlık şifre olan bir e-posta alacaklar. Kullanıcı adı ve tek kullanımlık şifre ile hesaba giriş yaptığınızda yeni bir şifre oluşturmanız gerekir; tek kullanımlık şifre ile ikinci kez giriş yapamazsınız. Daha fazla bilgi ve destek için Library Trackit üzerinden sorunlarınızı iletebilirsiniz.

Turnitin – Öğrenciler için

Turnitin, akademik doğruluğu destekleyen, derecelendirmeyi ve geri bildirimi kolaylaştıran, intihal caydırıcı ve öğrenci sonuçlarını iyileştiren, internet tabanlı bir intihal tespit hizmetidir.

Öğrencilere kaynaklarla nasıl çalışacaklarını öğretmek için bir araç olarak kullanılabilir. Turnitin Feedback Studio ayrıca değerlendirilme, otomatik yazım ve dilbilgisi incelemesi, belge ek açıklamaları ve geri bildirim ile öğrenci çalışmalarının derecelendirilmesi için araçlar içerir. Öğretim üyeleri de belge yükleyebilir ve kontrol edebilir.

Turnitin Similarity Report, sunulan makalenin metni ile Turnitin veritabanındaki diğer materyaller arasında örtüşmeyi belirtir. Rapor, çalışmada örtüşme olan bölümleri ve örtüşme oranını gösterir.

Konu Rehberi ile Turnitin hakkında daha fazla bilgi edinin. Daha fazla bilgi ve destek için Bilgi Teknolojileri Trackit Servisi üzerinde sorularınızı ilebilirsiniz.

İntihal.net – Araştırmacılar, Öğretim Üyeleri ve Öğrenciler için

İntihal.net, akademik çalışmalardaki benzerlik oranını tespit etmek için tasarlanmış bir programdır. Birçok intihal tipini tespit etmek için özelleşmiş, internet tabanlı bir benzerlik tespit ve raporlama yazılımıdır. İntihal.net ile çalışmanızın özgünlük testini 3 adımda gerçekleştirebilirsiniz. Sistem farklı dosya formatlarını desteklemektedir. Programa üye olan kurumlardaki kullanıcılar hem doküman tipi hem de doküman sayısı bakımından hiçbir sınırlandırma olmadan sistemden faydalanabilirler.

İntihal.net herhangi bir kullanıcı sayısı veya tarama sayısı sınırı olmadan kullanılabilir. Doküman tipi sınırlaması olmaksızın öğrenci ödevi, yüksek lisans tezi, doktora tezi veya makale/bildiri taraması yapılabilir. Belgenizin otomatik olarak depoya eklenmesi problemini yaşamadan rahatlıkla benzerlik testi yapabilirsiniz.

İntihal.net’de sınıf mantığı klasör sistemi üzerine kuruludur. Öğretim üyesi hesabında, öğrenci ödevleri için kolaylıkla sınıf oluşturabilir ya da bir sınıf oluşturma zorunluluğu olmadan kişisel dokümanınızı test edebilir. Öğrencilerin ödevlerini yüklemesi için oluşturulan sınıfın klasör kodunu bilmesi yeterlidir.

İlk kez kullanacakların intihal.net adresinden Koç Üniversitesi e-posta adresleriyle kayıt oluşturmaları gerekmektedir. Daha fazla bilgi ve destek için Library Trackit üzerinden sorunlarınızı iletebilirsiniz.