Genel Bilgiler | SKL
 

SSS

Genel Bilgiler

Yetkili Kullanıcılar

 • Kütüphaneyi kimler kullanabilir?

  Üniversite yönetmeliğine göre Koç Üniversitesi öğrencileri, mezunlar, akademik, idari personel, yakınları ve emekli öğretim üyeleri ile personel Kütüphane hizmetlerinden yararlanabilmektedirler. Ayrıca bireyler ve kurumlar belirli bir ücret karşılığı dış üye olabilmektedirler.

  Türkiye’deki diğer akademik personel ve doktora öğrencileri, yabancı araştırmacılar ile diğer kuruluşlarda çalışan kütüphaneciler çalışma saatleri içinde Kütüphanemizi araştırma amaçlı olarak ziyaret edebilirler. Üniversite kampüs giriş kapısında gecikmelerin oluşmaması için ziyaret talebinin önceden bildirilmesi gerekmektedir.

 • Mezun olduktan sonra Kütüphane’yi kullanabilir miyim?

  Koç Üniversitesi öğrencileri mezun olduktan sonra herhangi bir materyal ödünç almaksızın çalışma saatleri içinde Kütüphane’den yararlanabilmektedirler. Materyal ödünç alabilmek için dış üyelik şartı aranmaktadır.

 • Nasıl dış üye olabilirim?

  Dış üyelik için gerekli başvuru formu libcirculation@ku.edu.tr adresinden istenebilir ya da 0212- 338 1318 numaralı telefondan gerekli bilgiler edinilebilir.

Hizmet Saatleri

 • Kütüphane Çalışma saatleri nedir?

  Suna Kıraç Kütüphanesi haftanın 7 günü 24 saat süreyle açıktır. Bu saatlerde çalışma alanlarının yanısıra Rezerve Masası da açıktır.

  ANAMED, Sağlık Bilimleri Kütüphanesi, VEKAM ve AKMED kütüphanlerinin kendilerine ait ayrıca açık olan saatler listesi mevcuttur. Ayrıntılar için linklere tıklayınız.